„Blues jest w nas” – Konfrontacje gitarowe „Ragtime” 2019 r.

16 czerwca br. o godzinie 18.00 w Filharmonii Opolskiej w części klubowej odbędą się doroczne konfrontacje gitarowe, Szkoły Muzycznej „Ragtime” w Opolu – klasy gitary . W tym roku zagramy pod hasłem: „Blues jest w nas”. Zapraszamy serdecznie „bratnie  dusze”, rodziców, kolegów, wszystkich przyjaciół oraz  adwersarzy.

„Blues jest w nas” – konfrontacje gitarowe – 2019

Filharmonia Opolska 16 czerwca 2019 r. godzina 18.00

Otwarcie, – krótka informacja nt. prezentacji. Przedstawienie informacji o szkole, uczniach, krótka historia konfrontacji gitarowych na przestrzeni 10 lat. Prezentacja uczniów, krótka charakterystyka uczniów.

Program:

Prezentacje:

1. Marta Smolińska: – 1. „Jesteśmy Jagódki” – melodia popularna, 2. „Pieski małe dwa” – W. Zimiński.
  2. Piotr Cymbalista: 1. „Objazdowe nieme kino nieme” – Prefect , B. Olewicz, Zb Hoydys, 2, „Autobiografia”. – Prefect , B. Olewicz, Zb Hoydys.
  3. Marta Szypulska: – 1. „Ludzkie gadanie” – Agnieszka Osiecka, Seweryn Krajewski, 2. „Na jednej z dzikich plaż”- Rotary.

Muzyczne otwarcie: – Bartek Wojnar, Zbyszek Hoffman – „Lucky blues”, „Kiedy byłem małym chłopcem” – Breakout  sł. Bogdan Loebl, muz/Tadeusz Nalepa.

4. Robert Muszyński: – 1. „Young lust” Pink Floyd, 2. „Hihgway to hell” AC DC, 3. „Have a cigar” Pink Floyd.

5. Zespół„Na początek”

• Bartek Wojnar – vocal, guitar,
  • Filip Marchwiński – lead guitar,
  • Aleksander Gradek – bass
  • Dawid Cippetr – drums,

Recital:  – 1.„Trzy zapałki” – Jacques Prévert, tł. Konstanty Ildefons Gałczyński – TSA, 2.„51” TSA, – Jacek Rzehak, M. Piekarczyk, A. Nowak.

6. Zespół: „Forgotten blues”

• Wiktoria Sawicz – vocal
  • Filip Marchwiński – lead guitar
  • Szymon Drzywicki – guitar
  • Aleksander Gradek – bass
  • David Cipper – drums,

Recital: 1. „Poszłabym za tobą” – Jacek Grań (vel.Franciszek Walicki), T. Nalepa Breakout, 2.„Gdybyś Kocjał, hej!” – Jacek Grań (vel.Franciszek Walicki), T. Nalepa Breakout, 3.„Kołysanka dla Misiaków” Andrzej Jakubowicz, Andrzej Nowak, M. Jakubowicz.

7. Zespół: „The Blue Walls”

• Zuza Jaroszczuk – lead guitar,
  • Szymon Drzewicki – lead guitar,
  • Oliwia Bialic – Bass,
  • Dawid Cipper – drums
  • Kamil Steiner – bass,
  • Vanessa Opiela – vocal,
  • Wiktoria Sawicz – vocal,

Recital: 1. „Californication” – Red hot chili peppers, 2. „Hail to the King” Avenged Sevenfold, 3. „Sweet child o’ mine” – Gunss’n’roses, 4. „Fear of the dark”- Iron Maiden, 5. The pretender” – Foo Fighter.

8. Zespół „Wkurwione kaczorki”

• Wanessa Opiela – vocal,
  • Wiktor Kruszelnicki – lead guitar,
  • Bartek Główka – guitar,